marketing-www.com.pl

Parasole reklamowe w telewizyjnej reklamie produktów spożywczych

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

W dzisiejszych czasach reklama telewizyjna jest najbardziej masową formą reklamy, jaką zna marketing. Trzeba się tu jednak także liczyć z bardzo dużymi kosztami takiego przedsięwzięcia. Dlatego też pozwolić sobie na nią mogą jedynie firmy o zasięgu ogólnokrajowym lub międzynarodowym, chyba, że mowa o reklamie w telewizjach lokalnych lub regionalnych. Wysokie koszty nie zmieniają faktu, że reklam telewizyjnych jest obecnie bardzo dużo. Dlatego, aby przyciągnąć uwagę widza, twórcy reklam starają się je wzbogacić, tzn. dodać do nich elementy podnoszące atrakcyjność przekazu reklamowego.

Parasole reklamowe mogą być bardzo dobrą egzemplifikacją powyższych stwierdzeń, ponieważ należą do gadżetów reklamowych o znacznej sile przekazu, jako że posiadają efektowny kształt i często jaskrawe kolory. Wszystko to sprzyja ich atrakcyjności, która w reklamie telewizyjnej przydaje się bardzo.

Reklama produktów spożywczych jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o telewizję, jako środek masowego przekazu. Dlatego też parasole reklamowe mogą tutaj odegrać bardzo dużą rolę. Jaką? Po pierwsze uzupełniającą krajobraz. Jeśli np. reklama ma miejsce w pomieszczeniu zamkniętym (dom, centrum handlowe, biurowiec) parasole mogą tam być ustawione, jako przedmioty codziennego użytku. Jeśli są kolorowe, pomagają przyciągać uwagę, a zatem spełniają swoją rolę pozytywnie. Ponadto, jeśli parasole, o których mowa, ustawione są w miejscach wyraźnie widocznych, efekt ich oddziaływania jest jeszcze większy. Krajobraz wydaje się pełniejszy, co ma oczywiście bardzo dobre skutki, jeśli chodzi o wiarygodność przekazu reklamowego.

Parasole reklamowe mogą pełnić także funkcję czysto ozdobną, tzn. nie tylko uzupełniać krajobraz, ale także sprawiać, że będzie on bardziej atrakcyjny dla przeciętnego widza. A wraz z krajobrazem, bardziej atrakcyjna będzie też cała reklama. Reklamy produktów spożywczych wymagają atrakcyjności, ponieważ konkurencja, jak wspomniano, jest tu bardzo duża.

Obie role parasoli wykorzystywanych w reklamach w wielu aspektach się łączą i uzupełniają. Dlatego ważne, aby przedmioty te były dopracowane, a ich zastosowanie – prawidłowo wykorzystane.

Tagi: , ,

© 2016 - 2022 marketing-www.com.pl